Батьки не повинні жертвувати кошти на вимоги школи!

Як діяти, коли ваше чадо піддалася травлі через факт незгоди жертувати кошти на вимоги школи? Відповідь надає Оксана Макаренко, радниця Міністр освіти та науки України.

Батьки не повинні жертвувати кошти на вимоги школи!

Нещодавно жінка повідомила про те, чи повинні батьки жертвувати кошти на вимоги освітнього закладу, і як чинити у випадку глузування над дитиною саме через незгоду та небажання батьків у фінансовій підтримці школи.

Не так давно у Харкові спалахнув скандал через педагога, яка не виділила торта учениці свого класу тільки через відмову її батьків фінансувати потреби класного колективу. Понад це, вона змусила дитину спостерігати за трапезою однокласників. Що святкували закінчення першої чверті. Як правило, обов’язки шкільного процесу виконує не тільки керівництво школи, а й батьківські комітети, які власне приймають рішення щодо роз приділення коштів на ті чи інші потреби. Після казусу в місті завагалися у створенні та необхідності існування подібних батьківських комітетів.

Радниця підкреслила, що саме родини учнів диктують власне уявлення про щастя, тому й створюють посиденьки з розвагами.

До того моменту, поки батьки не вироблять культуру спілкування, то і зовсім варто змінити такі дійства на індивідуальної комунікації – прийти в школу, дізнатися про освітні звершення власної дитини та зрозуміти чим вони можуть посприяти у її зростанні.

Також експерт вказала, що грошова підтримка повинна бути на благодійній основі і не позначатися на балах, загальному рейтингу та відношенні до учня. Підтримка батьків має бути добровільною і ніщо не може силувати їх вкладати фінанси. Сама по собі ця діяльність є добровільною і не може позначатися на балах дитини, відношенні до неї, а принижувати гідність учня чи його родини й поготів.

У випадку, якщо школяра цькують вчителі, пані Оксана пропонує подальші дії батьків. Якщо сталася подібна прикра ситуація, батьки мають право написати письмове звернення, і районне управління освіти буде змушене створити відповідну раду, провести слідство інциденту і застосувати виправні міри.

Закон передбачає привселюдного звітування кожного освітнього закладу про всі фінансові прибутки будь якого походження і про всі затрати. Замість того будуть з’являтися благодійні фонди як можливу заміну батьківських комітетів. Усі охочі можуть перевірити, в яке русло йдуть фінанси у таких фондах.

Кожен бажаючий житель України може створити фіскальний запит у найближчому управлінні освіти, на який мусять відповісти і відзвітувати, яка кількість коштів було виокремлено. Сьогодні далеко не кожна школа володіє особистим рахунком. Закупки на які здійснюють тутешні управління освіти. Відповідно відправляти треба їм. Оповіщення про будь-які фінансові внески в обов’язковому порядку має бути оприлюднена або на сайті навчального закладу, управління освіти, як родоначальника і директор школи.

Радниця зосередила увагу на тому, що міністерство ліквідувало положення про батьківські комітети. Вона наголошує, що збору фінансів в обов’язковому порядку не було і в минулому документі. Лише зазначалося, що на меті такого комітету є особисіть учня та його інтереси. Але на практиці це трансформувалося у побори та вибиванням грошей. Деякі батьки, з жалю, додавали свої кошти,а деякі,як у Харкові цькував дітей і принижував їх сім’ю.

Батьки, які стали жертвою подібного інциденту можуть оборонятися і мати свою думку на рахунок цього. Перше, що потрібно зробити – піти до вчителя і розказати, що школяр прикру ситуацію сприйняв як глузування, презирство, відчула приниження і поцікавитися, чи педагог взагалі в курсі. В залежності від співпраці педагога продовжувати розмову. У разі агресивної поведінки вчителя можна звернутися до директора і пояснити ситуація, яка виникла. Зазвичай керівники не бажають, щоб батьки зверталися у вищі інстанції і будуть вимушені вирішувати казуси на місці. Важко мирно врегульовувати питання, коли емоції дають хід справі.

https://vseosvita.ua/news