БУХГАЛТЕРИ ПОЛІЦІЇ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПІДОЗРЮЮТЬСЯ У ПРИВЛАСНЕННІ 1 МІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ (ФОТО)

БУХГАЛТЕРИ ПОЛІЦІЇ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПІДОЗРЮЮТЬСЯ У ПРИВЛАСНЕННІ 1 МІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ (ФОТО)


АУДИТ НАЦІОНАЛЬГНОЇ ПОЛІЦІЇ УКРАЇНИ ВИЯВИВ КОЛОСАЛЬНІ РОЗТРАТИ В БУХГАЛТЕРІЇ ПОЛІЦІЇ КИЇВЩИНИ, ПРО ЩО СТАЛО ВІДОМО КЕРІВНИЦТВУ ГУНП ТА ГОЛОВІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ УКРАЇНИ. ЗА ДОРУЧЕННЯМ СЕРГІЯ КНЯЗЄВА ОПЕРАТИВНИКИ ВНУТРІШНЬОЇ БЕЗПЕКИ СКЕРУВАЛИ МАТЕРІАЛИ ДО ГПУ, ДЕ ЗА ФАКТОМ ПРИВЛАСНЕННЯ СЛУЖБОВИМИ ОСОБАМИ ВІДОМЧИХ КОШТІВ В ОСОБЛИВО ВЕЛИКИХ РОЗМІРАХ, РОЗПОЧАТО КРИМІНАЛЬНЕ ПРОВАДЖЕННЯ.

Працівники аудиту Національної поліції України провели перевірку діяльності Управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУНП у Київській області і викрили службових осіб підрозділу у причетності до злочинних дій.

Головний бухгалтер поліції та інші співробітники фінансового управління, протягом 2015-2016 років, зловживаючи службовим становищем, переводили поліцейські гроші на банківські рахунки, що оформлялись на підставних осіб або, взагалі «на мертві душі».

Таким чином «чорні» бухгалтери привласнили майже 1 мільйон гривень, виділених з бюджету на заробітну плату та грошове забезпечення особовому складу поліції Київщини.

Про виявлені махінації було повідомлено очільнику ГУНП у Київській області та, безпосередньо, Голові Національної поліції України. За дорученням Сергія Князєва оперативниками Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України зібрані матеріали було супроводжено до Генеральної прокуратури України.

Департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ за фактом протиправних дій посадовцями главку поліції у Київській області було розпочато кримінальне провадження за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України - привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Слідчими Генеральної прокуратури України та працівниками КОУ ДВБ Національної поліції України на теперішній час проводяться санкціоновані обшуки за місцем роботи та проживання викритих службовців. Під час заходів вилучено службову документацію та комп’ютерну техніку, як речові докази.

Вирішуються питання щодо оголошення підозри особам, які цупили гроші у своїх же, з метою притягнення їх до кримінальної відповідальності. Санкція ч.5 ст.191 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.