CША РОЗШИРЯТЬ ВІЙСЬКОВО-ТЕХНІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО З ІНДІЄЮ

CША РОЗШИРЯТЬ ВІЙСЬКОВО-ТЕХНІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО З ІНДІЄЮ

За повідомленнями з Пентагону, там активно готуються до прийняття Конгресом США важливого рішення щодо зміни стратегії військово-технічного співробітництва з Індією, що має на меті суттєво обмежити вплив РФ на Індію та створити в Азії противагу зростаючій міці Китаю.
 

Останнім часом Індія перетворюється на найважливіший елемент закордонної політики США в Азії і становить один з пріорітетів політики нової адміністрації США. Йдеться не лише про підвищення рівня військової співпраці, але й про наміри забезпечити індійську сторону доступом до найсучасніших технологій.

Ця тенденція відзначилася ще під час прийняття Конгресом США оборонного бюджету NDAA-2017, підписаного президентом Бараком Обамою 23 грудня 2016 р., де Індію було названо головним оборонним партнером США у сфері торгівлі зброєю і передачі технологій
Зараз ця співпраця має розширитися. На замовлення Конгресу США, в рамках розробки нового оборонного бюджету NDAA-2018, Держдепартамент та Пентагон розробляють стратегію щодо: спільних безпекових викликів, ролі американських партнерів і союзників в оборонних відносинах США-Індія, а також значення, яке матимуть у даному контексті торгові ініціативи у сфері торгівлі озброєннями та передачі оборонних технологій.

Метою зазначеної стратегії має бути зміцнення військового та військово-технічного співробітництва між США та Індією. Насамперед, йдеться про такі сфери, як протидія загрозам на морі і в повітрі, боротьба з нелегальною торгівлею зброєю, піратством і тероризмом.

#Украины #новости #України #НовостиУкраины #НовиниУкраїни #Украина #Україна