Хочеш зайти до школи? Покажи перепустку!

Планується встановлення турнікетів для проходу по перепусткам у школи і дитсадки.

Не так давно українськими чиновниками почала обговорюватися тема щодо необхідності оснащення шкіл і дитсадків турнікетами для проходу за перепустками. Так, за словами директора департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрія Назарова, вже почали перевіряти реальну ситуацію з системами спостереження. Недоліки, які будуть виявлені протягом двотижневої перевірки найближчим часом мають бути усунені.

Між батьками й вчителями точаться суперечки з цього приводу. На думку одних встановлення турнікетів — важлива міра системи безпеки, інші вважають, що наявність турнікетів може завадити під час надзвичайних ситуацій. Зокрема, останні посилаються на законодавство, так, наказ “Про затвердження пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України” (затверджений МОН 15 серпня 2016 р, №974) містить заборону на облаштування будівель закладів та установ будь-якими виступами, турнікетами, розсувними, підйомними дверима та іншими пристроями, що можуть стати перешкодою під час евакуації.

Хочеш зайти до школи? Покажи перепустку!

Одна із гімназій м. Києва оснащена турнікетами протягом кількох років, проте вони мають спеціальну систему евакуації.

За словами заступника директора з НВР гімназії №107 “Введенська” Лариси Кирилової, турнікети є перепоною для проникнення у будівлю навчального закладу сторонніх осіб, які, скажімо, можуть потрапити туди непоміченими у той момент, коли учні великими групами приходять на заняття разом з дорослими та йдуть додому після уроків.

Завдяки цій системі батьки можуть контролювати відвідування дітьми навчального закладу. Система турнікетів синхронізована з гаджетами батьків, відповідно, коли учень проводить картку, батьки отримують повідомлення про це.

МОН в свою чергу наголошує на встановленні кнопок безпеки у закладах освіти, як однієї з першочергових мір безпеки. Зокрема, на думку співробітників МОН, безпека — серед пріоритетних завдань, однак, мають бути розумні межі. Перше,про що варто потурбуватися — про облаштування безпечної кнопки. Це кнопка, яка напряму зв'язує школу з поліцією. Якщо станеться позаштатна ситуація, хтось намагається силою проникнути у будівлю, бійка, конфлікт – достатньо лише натиснуть кнопку і протягом 3 хв поліція буде на порозі школи.

У КМДА надали роз'яснення, що перед тим як встановити турнікети, школи мають перевірити на відповідність системи евакуації, більше того, планується встановлення додаткових камер спостереження у будівлях та на прилеглих територіях навчальних закладів.

Джерело: https://vseosvita.ua