Кабінет міністрів України готує проект нового закону “Про приватизацію державного майна”. 

Кабінет міністрів України готує проект нового закону “Про приватизацію державного майна”. 


Відповідний документ презентовано на засіданні уряду у вівторок в Києві. 

“Замість семи чинних законів пропонується один. Істотно, вдвічі скорочуються терміни підготовки об’єктів до приватизації: щодо об’єктів великої приватизації – з двох років до одного року, щодо малої приватизації – з одного року до півроку. Суттєво спрощується класифікація об’єктів приватизації”, – зазначив голова Фонду держмайна України Дмитро Парфененко в ході доповіді щодо законопроекту. 

За його словами, документ передбачає тільки два механізми приватизації: через аукціон або викуп. При цьому великі об’єкти будуть продаватися з обов’язковим залученням радника, малі – через електронну платформу. 

У разі прийняття законопроекту термін можливого оскарження результатів приватизації буде обмежено трьома роками. 

Крім того, встановлюється мораторій на банкрутство об’єктів, щодо яких прийнято рішення про їх приватизацію. 

За словами прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, до внесення в парламент законопроект буде опрацьовано з профільним комітетом Ради, розглянуто на Національній раді реформ і ще раз вивчено урядом. 

“Далі необхідно поглибити роботу з профільним парламентським комітетом, щоб ми вийшли на якомога краще рішення. Ми перед внесенням до парламенту ще його розглянемо і також розглянемо на Раді реформ”, – резюмував прем’єр.