Комбінат «Запоріжсталь» торік поповнив бюджет Запоріжжя на 670 млн грн... #Лента_новостей #Новости

Комбінат «Запоріжсталь» торік поповнив бюджет Запоріжжя на 670 млн грн... #Лента_новостей #НовостиГрупа Метінвест перерахувала до бюджетів усіх рівнів 21,1 млрд грн.
У 2019 році група Метінвест з урахуванням асоційованих компаній та спільних підприємств у 2019 році перерахувала до бюджетів усіх рівнів 21,1 млрд гривень податків і зборів, що на 5% менше позаторішнього рівня.

Комбінат “Запоріжсталь”, який входить до Групи Метінвест, торік перерахував до Державного бюджету України 2,5 млрд гривень, що на 33% менше рівня 2018 року (3,8 млрд гривень).

Причиною зниження відрахувань стала світова криза, яка супроводжувалася зростанням цін на сировину для металургів і одночасно падінням ринкової ціни на прокат на фоні надлишкових сталевих потужностей.

Незважаючи на кризу в галузі і істотне зниження прибутку метпідприємств у 2019 році, ПАТ “Запоріжсталь” вдалося зберегти відрахування до місцевих бюджетів Запорізького регіону на рівні 2018 року. У 2019 році комбінат перерахував 670 млн гривень. Запорукою цього стало зростання заробітної плати і, відповідно, зростання відрахувань податку на доходи фізичних осіб і єдиного соціального внеску. Зростання середньої заробітної плати у 2019 році на «Запоріжсталі» склало в середньому 25%.

— «Запоріжсталь» входить до сотні найбільших платників податків України, а металургія України забезпечує п’яту частину доходів від податкових відрахувань до бюджету. Але у минулому році українські металурги потрапили в кризову ситуацію через зростання цін на сировину і різкого зниження вартості готової продукції. Це призвело до того, що ми були змушені знизити відрахування до бюджету України через збитки, — підкреслив генеральний директор ПАТ “Запоріжсталь” Олександр Мироненко. — Проте, нам вдалося зберегти податкові відрахування до місцевих бюджетів за рахунок того, що ми забезпечили навіть у кризових умовах стабільну роботу підприємства. А також у минулому році ми забезпечили підвищення заробітної плати нашим співробітникам на 25%.