Крим - це територія України.Сепаратизм не пройде! 

Крим - це територія України.Сепаратизм не пройде! 


"Четвер 14 травня 1992року" 

Про сеператизм ! 

Під час читання українських ЗМІ в очах рябить від прокльонів у бік “сепаратизму” і “сепаратистів”. Важко сказати чим це зумовлено, звичайною тупістю авторів, чи свідомим бажанням нав’язати громадянам почуття вірнопідданства перед будь-якою державою. Але у всякому разі саме по собі поняття “сепаратизму” є нейтральним, формальним, по суті аполітичним і позанаціональним. Воно ні про що не говорить. 

Сепаратизм – це лише відділення частини території держави, незалежно від того, хто відділяється і навіщо, а також від якої держави. Відокремлення України від Російської імперії, а потім від СРСР – це сепаратизм. Сьогоднішнє прагнення відділити Крим від Росії з метою подальшого повернення його до складу України або створення Кримського Татарстану чи з будь-якою іншою метою – це теж сепаратизм. Тому коли громадяни України, виховані на подібній вірнопідданській ідеології “збереження територіальної цілісності держави” і “боротьби проти сепаратизму”, опиняться на анексованій Росією території і стануть громадянами Росії, як це вже сталось в Криму, то вони вже автоматично будуть захищати цілісність Росії і боротись вже проти українського, татарського чи будь-якого іншого антиросійського сепаратизму. 

Значить потрібно відкинути лицемірні державницькі уявлення про “сепаратизм” і проводити аналіз будь-яких явищ лише з точки зору боротьби між гнобителями і гнобленими. Сепаратизм завжди є тільки інструментом в руках тих чи інших політичних сил. Таким чином існує сепаратизм колонізованих і сепаратизм колонізаторів, і вони є прямо протилежні за своїм змістом. Сепаратизм колонізованих спрямований на боротьбу проти імперіалізму, на визволення від колоніалізму і національного пригнічення. Сепаратизм колонізаторів – навпаки, спрямований на підтримку імперіалістичного панування, продовження колонізації, утвердження національного гноблення. 

Яскравим прикладом сепаратизму колонізаторів, тобто імперіалістичного сепаратизму є недавнє відділення Криму, яке починалось з прийняття декларації про незалежність Криму, тобто лише відокремлення (власне сепаратизм), а закінчилось приєднанням до Росії, тобто анексією, що вже не має нічого спільного з сепаратизмом. Продовженням цього процесу є виступ проросійських сепаратистів на Донбасі, що може закінчитись як приєднанням до Росії, так і створенням окремої, але теж російської держави. Вибір між цими двома варіантами для імперіалістів є лише питанням тактики і доцільності, а не принципом. 

Бачимо подібні приклади і в інших частинах світу. Приміром в Північній Ірландії, що знаходиться у складі Великобританії, з одного боку діють ірландські сепаратисти, зокрема з Ірландської Республіканської Армії (IRA), а з іншого боку британські лоялісти і юніоністи, наприклад з Асоціації оборони Ольстера (UDA), які подібно російським імперіалістам на Донбасі, застосовують досить широку і гнучку колонізаторську методику і тактику, яка дозволяє їх самих називати сепаратистами, адже залежно від обставин вони виступають або за збереження Північної Ірландії (Ольстера) у складі Великобританії, або за створення окремої, але по суті теж британської держави Ольстера аби тільки не допустити національного визволення ірландців: “Характеризуется сопротивлением объединению Ирландии двумя методами — либо признанием независимости Ольстера, либо сохранением членства в Соединённом Королевстве” ( формально сепаратистським є не тільки ірландський національно-визвольний, антиімперіалістичний і антиколоніальний рух, але так само сепаратистами є його противники з імперіалістичного руху британських колонізаторів. Годі казати, якими завзятими сепаратистами стали б британські лоялісти Ольстера, якби він знаходився у складі Ірландії. Тоді очевидно ідея відокремлення стала б для них основною, а питання приєднання до Британії – другорядним. Так само як це було недавно в Криму і як це є сьогодні на Донбасі. 

Який головний висновок ми можемо зробити з вищесказаного Сам по собі сепаратизм не є поганим чи хорошим явищем. Все залежить лише від того, чиїм інтересам він служить – колонізованих чи колонізаторів. Тому ми маємо завжди і скрізь, незалежно від країни і національності, підтримувати сепаратизм перших і виступати проти сепаратизму других, бо вони прямо протилежні по відношенню до пригнічення.

#Украины #новости #України #НовостиУкраины #НовиниУкраїни #Украина #Україна