Куди поїхати на Масляну в Україні: зустрічаємо весну 2017 яскраво

Куди поїхати на Масляну в Україні: зустрічаємо весну 2017 яскраво


Зиму 2017 увінчує Масляна, або Масниця – веселе народне гуляння, що передує стриманому часу Великого посту. Це чудовий спосіб не лише наїстися млинців, але й відсвяткувати те, що ми нарешті дочекалися красуні-весни!

За сучасною традицією Масляна зазвичай припадає на Сиропусний тиждень церковного року (за Юліанським календарем). Цього року це період від 20 до 26 лютого, а найгучніші події заплановані на вихідні – 25 і 26 лютого, Сиропусну суботу та Прощену неділю, останній день Масниці. Куди поїхати на Масницю, якщо випадає нагода Вибір багатий: українці оригінально святкують та розважаються в цей час майже у кожному регіоні нашої держави. 

Масниця у Переяславі 

Свято у Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав» розпочнеться опівдні та триватиме до вечора. В програмі – відтворення українських народних звичаїв, майстер-класи, безліч смачних вареників і млинців і ще багато цікавого (наприклад, стовп із дарунками).

Дата проведення: 25 лютого. 

Місце проведення: Музей архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини (місто Переяслав-Хмельницький, вулиця Літописна, 2). 

Вартість: 15 грн (діти), 30 грн (дорослі). 

Вся надія на Колодія: Масляна у Сковородинівці 

Свято Масляної (Колодія) на мальовничій території ОКЗ «Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди». Програма включає забаву від гурту «Воріття», майстер-класи, виготовлення колодок та обряд пов’язування колодок юнакам, дійство «Колодія», а також випікання гречаних млинців із дегустацією. Якщо буде сніг, планується також катання на санях. Реєструватися на свято потрібно за номером +38097 762 77 25.

Дата проведення: 25 лютого. 

Місце проведення: Національний музей Г. С. Сковороди (вулиця Приозерна, 3, село Сковородинівка Золочівського району Харківської області). 

Вартість: 50 грн. Для дітей – 40 грн. 

Масляна на козацькому хуторі Галушківка 

Справжній козацький хутір поблизу міста Дніпра гостинно запрошує на Масницю, що триватиме цілих два дні. Свято включатиме козацькі розваги, відтворення давніх звичаїв, а також екскурсії. Тут розташовані незвичайні експозиції – сільського побуту й Хреста, які й зможуть відвідати гості Масляної. І, звісно, поміж тим наїстися млинців та скуштувати місцевих домашніх страв.

Дата проведення: 25–26 лютого (з 11:00). 

Місце проведення: с. Гречане Петриківського району (година їзди автомобілем від міста Дніпро). 

Вартість: від 250 грн (подробиці за номером 097 369 1394). На території є міні-готель (від 300 грн). 

Сімейна Масляна в Орловщині 

Дитячий центр «Кандібура» (Дніпропетровська область) традиційно чекає цілі сім’ї на радісне святкування Масляної в Орловщині. Програма тут різноманітна. А знайомство зі старовинними традиціями, вогняне шоу, конкурси та сімейні квести стануть для вас незабутньою можливістю для фантастичної зустрічі весни. Як це було минулого року, можна побачити на відео.

Дата проведення: 25–26 лютого. 

Місце проведення: пансіонат «Лісний» (Новомосковський район, село Орловщина). 

Вартість: 600 грн. Для бажаючих зупинитися на місці: ціни на проживання (від 320 грн) й харчування в пансіонаті потрібно уточнювати додатково. 

Масляна у парку «Київська Русь» 

Яскрава Масляна у «Київській Русі» – це кінно-трюкові видовища, лицарські бої, княжа гостина, спалювання найбільшого в Україні опудала, стрільба з требушета вогняними ядрами, вогняне шоу та ще безліч непередбачуваних і захоплюючих подій. А також щорічний турнір з історичного середньовічного бою «Витязь Київського Дитинця-2017». 

Дата проведення: Свято почнеться о 13:00 в суботу, а закінчиться в неділю о 19:00.

Місце проведення: Київська область, Обухівський район, село Копачів, вулиця Шевченко, 11/9. 

Вартість: 50–200 грн (попереднє замовлення обіцяє знижки!). На території є хостел та міні-готель (200–900 грн). 

Масляна в етнокомплексі «Українське село» 

Святковий настрій «на Колодія» в етнокомплексі «Українське село» даруватимуть фольклорно-обрядова програма від гурту «Баламути», а також «Майстерня українського свята». Гостей очікують танці, співи, ігри, смачна гостина, також спеціальний дитячий майданчик, тематична фотозона тощо.

Дата проведення: 25–26 лютого (13:00–15:00). 

Місце проведення: Київська область, Києво-Святошинський район, село Бузова, вулиця Дмитрівська, 1. 

Вартість: участь у святі безкоштовна. 

«Бабський тиждень» в «Мамаєвій Слободі» 

Колодій (Масниця), або ж «Бабський тиждень» в «Мамаєвій Слободі» припадає на 25–26 лютого 2017 року. Початок святкувань – о 12:00. На Масницю неодружена молодь буде тут «волочити колодку», куштувати вареники із сиром, маслом та сметаною, «як то здавна велося у нас на козацькій Вкраїні серед гордих чубатих слов’ян»! Троїсті музики, жарти й забави, танці та співи будуть супроводжувати весь час святкувань.

Дата проведення: 25–26 лютого. 

Місце проведення: місто Київ, вулиця Михайла Донця, 2 (Відрадний). 

Вартість: 50 грн. 

Народні гуляння «На Масляну» в Житомирі 

Традиційні народні гуляння в Житомирі – це смачно й весело. Минулого року «На Масляну» святкували 13 березня, житомиряни та гості міста з’їли понад 5 тисяч млинців, а також 150 кг картоплі в «мундирах»!

Дата проведення: 25–26 лютого. 

Місце проведення: парк культури та відпочинку ім. Ю. Гагаріна, гідропарк, мікрорайони Маликова, Польова, Крошня та вулиця Михайлівська. 

Вартість: відвідини безкоштовні. 

Вариська палачинта в Мукачеві 

Фестиваль млинців «Вариська палачинта» відбудеться 25 та 26 лютого у міському мукачівському парку «Перемога». Це оригінальний міський (тобто вариський) фестиваль-ярмарок міста Мукачева. Учасники події будуть пекти палачинти (це і є млинці) з різноманітними начинками. Свято доповнить закарпатська домашня гостина, творча музично-розважальна програма, естафети і цілий марафон млинців.

Дата проведення: 25–26 лютого. 

Місце проведення: парк «Перемога» поблизу набережної. 

Вартість: відвідини фестивалю безкоштовні. 

Великосорочинська Масляна 

Старовинне село Полтавщини Великі Сорочинці – знане завдяки Миколі Гоголю – запрошує на масляну! Опівдні в неділю тут розпочнеться веселий фестиваль млинців, українських цікавинок та різноманітної смакоти, яку можна скуштувати тільки на Полтавщині. Свято триватиме до 18:00. Майстер-класи, конкурси (дитячі та для дорослих), концерт та гарний настрій гарантовано :)

Дата проведення: 26 лютого. 

Місце проведення: Центральна площа села Великі Сорочинці (Миргородський район Полтавської області). 

Вартість: вхід на територію свята вільний. 

Масляна-2017 від Teteriv Country 

Кінноспортивний клуб Teteriv Country розташований за 77 км від центру столиці в межах Українського Полісся. Це оаза активного відпочинку на краю величезного соснового лісу на правому березі річки Тетерів. Водночас ці терени – одне з історичних повстанських місць на Київщині. І саме тут відбудеться найактивніша Масляна у регіоні: «Люте ДеБРі» (змагання з кінного орієнтування, 11:30), змагання «Люті перешкоди» (13:00), а також ярмарок, куди можна принести й свої вироби, конкурс для господинь «Найкращий млинець» тощо. Свято триватиме до 18:00. Організатори підкреслюють, що Масляна відбудеться за будь-якої погоди: «Наше бажання прогнати цю зиму сильніше!».

Дата проведення: 26 лютого. 

Місце проведення: Київська область, Бородянський район, село Мигалки, вулиця Шевченко. 

Вартість: необхідно уточнювати за номером +38067 728 58 38. 

Також Масляну й Колодія будуть святкувати на багатьох традиційних локаціях – у великих парках і заповідних та етнографічних зонах, в торгових центрах, комплексах та всюди, де люди люблять гарно розважатися. Зараз власні програми готують міста, села, малі містечка. Достатньо лише дізнатися деталі найцікавішого саме для вас свята Масниці 2017 – і можна вирушати на зустріч пригодам!