Найсвіжіші новини від

Найсвіжіші новини від "Всеосвіта"

Бенедікт Камбербетч прикрасить обкладинку підручника

Цікавий спосіб привернути увагу сучасних підлітків до класичної зарубіжної літератури – це розмістити на обкладинці відомого британського актора вирішило видавництво «Грамота» (м. Київ).

Актор в образі Гамлета постав перед учнями 10-х класів.

Ольга Ніколенко підтримала та сприяла розвитку цієї ідеї, адже за словами керівниці авторського колективу підручника, популярність та відомість актора буде корисною у взаємодії з учнями старших класів.

Підручник отримав рекомендацію від Міністерства освіти і науки України, а її електронний варіант знаходиться в мережі у вільному доступі.

А ви кваліфіковані? Про Національне агентство кваліфікацій в Україні

Про відповідальність, склад та функції Національного агентства кваліфікації та наслідки його роботи в Україні:

Дата створення та постанови: 05.12.2018 Кабміном на черговому засіданні.

Мета: збалансування національної та європейської системи типів кваліфікацій, реорієнтування освітніх систем на задоволення запитів ринку, підбиття та аналіз підсумків академічної та неакадемічної освіти та інше.

Лілія Гриневич, Міністерка освіти та науки звернула увагу, що подібна реорганізація торкнеться як формального академічного, так і неакадемічного та інформального навчання, закордонних сертифікацій, що дозволить відпрацювати визначення подібних кваліфікацій за певним механізмом. Унітарна кваліфікаційна система спрощує процес визначення української освіти країнам Євросоюзу та іншим. Очевидно, що це значним чином підштовхне Україну до інтеграції у світовий освітній простір.

Завдання: створити, спланувати та забезпечити діяльність Національної системи кваліфікацій, розробити профстандарти та індикатори якості, сформувати законодавчу базу для діяльності центрів підвищення кваліфікації, передбачення запитів та потреб національного трудового ринку.

Склад: два представники від Міністерства освіти та науки, Міністерства соціальної політики, Міністерство економіки та розвитку, три представники відомих роботодавців та профспілок. Персональний склад НАК затверджуватиме Кабінет Міністрів. Загалом кількість членів складає 12 людей. Термін призначення членів Нацагентства складає 3 роки. Призначення на два строки допускається.

Як стати членом агентства?

  • володіти державною мовою на професійному рівні;
  • вища освіта – магістратура;
  • досвід роботи за фахом: 5 років.

Для роботи Нацагентство може створювати тимчасові та постійні комітети. Управління НАК буде секретаріат, в який увійде близько 60 осіб.

Слід зазначити, за словами міністерки Лілії Гриневич, що до того подібна інституція не діяла. НАК реалізує державну політику у сфері кваліфікацій, що зачіпає роботу різних відомств та соціальних партнерів.