Річковий «Метеор» — як у Запоріжжі проходить реставрація унікального плавзасобу

Річковий «Метеор» — як у Запоріжжі проходить реставрація унікального плавзасобу


3a38c0d6


Запоріжець Володимир Осадчий вже багато років реставрує єдиний вцілілий в Україні теплохід «Метеор». Він — останній в Україні з так званого “крилатого флоту”. Інші кораблі або розпилили на металобрухт, або продали за кордон.

«Метеор» на суші з 1991 року. Як і ще кілька швидкісних суден. Два розпилили на металобрухт, деякі пристосували під склади. А «Метеор» придбав бізнесмен, навіщо — невідомо. Простояв корабель 7 років. Потім його перепродали. Підприємець мріяв відновити річкові рейси Київ — Канів. А реконструювати теплохід взявся Володимир Осадчий. Судно збирає буквально по запчастинах. Володимир близько 10 років ходив Дніпром на човнах із підводними крилами. «Метеор» йому — наче рідний.

«Метеор» був затребуваний на багатьох маршрутах. І поєднував різні куточки України. І коштувала небагато, і спонсорувала перевезення держава. Зараз вже часи інші. Хоча “Метеор” став трохи економніший і потребує менше пального, тим не менш, пальне вартує не дешеве. Квитки будуть дорогими, тому “Метеор” як рейсовий чи прогулянковий катер, — немає сенсу.

Зараз же необхідно завершити оздоблювальні роботи, тестування всіх систем. І після можна буде вирушати в рейс. Втім, для цього потрібні гроші. Володимир сподівається, що з’являться охочі допомогти у реконструкції “крилатого флоту”. І “Метеор” знову мчатиме вздовж узбережжя Дніпра.

Пропонуємо вам більш детальніше дізнатись про останній «Метеор» у відеорепортажі телеканалу TV5: VK.com/video-17851662_456242706