Що буде з українцями, які не встигнуть заробити 35 років стажу 

Що буде з українцями, які не встигнуть заробити 35 років стажу 


В Україні, якщо парламент підтримає проект пенсійної реформи, вже з наступного року посилять вимоги для отримання мінімальної пенсії. Тим, хто має менше 15 років стажу, доведеться задовольнятися соціальною допомогою замість пенсії. Що робити українцям, які не встигли заробити потрібний для пенсії в 60 років стаж. 

“У законопроекті (про пенсійну реформу – ред.) на 2018-2020 роки передбачено призначення тимчасової соціальної допомоги для тих людей, які першими потрапили в коридор і мають хоча б 15 років стажу. Вони досягли 60 років, їм не вистачає стажу за новими критеріями, але вони матимуть право отримати тимчасову допомогу – до 63 або до 65 років, а з потом вони отримають вже свою звичайну пенсію за віком”, – розповідає старший науковий співробітник Інституту демографії Лідія Ткаченко. 

Ті, хто не напрацював і 15 років стажу, на пенсію взагалі не матимуть права. Вони можуть отримати державну соціальну допомогу. Як зазначає експерт, державна соціальна допомога для осіб, які досягли пенсійного віку, але не набули право на пенсію, зараз призначається з 63 років (на 3 роки пізніше звичайного пенсійного віку), а буде, по законопроекту, з 65 (на 5 років пізніше). 

“Чим більший у людини трудовий стаж після 2004 року, тим складніше їй буде виконати цей критерій. Тим, кому виповниться 60 років після 2027 року, потрібно буде мати вже 35 років стажу, і більша частина їхнього трудового життя пройде через систему персоніфікації ПФ”, – зазначає Лідія Ткаченко. 

До слова, саме ті два роки стажу можна купити. Для цього суму мінімального страхового внеску потрібно помножити на 42. На даний момент це 29 тисяч 568 гривень. 

Довідка Finance.UA: 
Кабмін пропонує Раді передбачити підвищення страхового стажу для виходу на пенсію до 25 років в 2018 році і до 35 років щорічно до 2028 року. 
Раніше повідомлялося, що всіх роботодавців, які використовують найману працю, чисельністю від 8 працівників і більше, зобов’яжуть передбачати робочі місця для людей віком від 45 років.
#Украины #новости #України #НовостиУкраины #НовиниУкраїни #Украина #Україна