Шановні добровольці! Шановні співвітчизники! 

Шановні добровольці! Шановні співвітчизники! 


Сьогодні, 14 березня, Україна вперше відзначає День українського добровольця. 

Цей день покликаний вшанувати пам’ять полеглих героїв війни та віддати належне самопожертві і самовідданості живим. 

Березень 2014 року увійшов у новітню історію України завдяки анексії Криму військами РФ, тоді перед Україною виникла загроза війни. Вже 14 березня 2014 року понад 500 бійців Самооборони Майдану прибули на полігон у Нові Петрівці під Києвом. Це були перші добровольці, які вирушили на захист Батьківщини. Пізніше були сформовані чисельні добровольчі батальйони, які першими стали на захист рідної землі й нині воюють на Сході України. 

У лютому 2015 року був заснований “Легіон Свободи” об’єднання усіх членів партії та прихильників, який у складі Збройних Сил України, Національної гвардії, спецпідрозділів МВС та добровольчих батальйонів взяв участь у російсько-українській війні. “Легіон Свободи” втратив 34 бійця, більше 100 бійців зазнали поранення різного ступеню тяжкості. 

Сьогодні, у непростий для України час, герої-добровольці мужньо і самовіддано виконують завдання по проведенню антитерористичної операції на Сході України. 

Тож від імені Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції дозвольте привітати зі святом воїнів-добровольців та схилити голову перед полеглими героями, які не побоялися віддати життя за рідну землю і своєю мужністю та відвагою показали приклад кожному, як потрібно любити Україну. 

Щиро бажаю всім нинішнім і майбутнім захисникам рідної землі, ветеранам, їх сім’ям, близьким і друзям міцного здоров’я, добра, злагоди й достатку, а головне – мирного неба над широкими просторами 
неньки – України! 

З шаною і повагою 
Голова Державної служби України 
у справах ветеранів війни та учасників 
антитерористичної операції 

А. В. Дерев’янко