"Сьогодні Російська Федерація оголосила про своє одностороннє рішення призупинити переговори стосовно її відповідальності за збиття літака рейсу MH17. Нідерланди глибоко шкодують через це рішення з боку Росії. Ця відмова продовжувати перемовини особливо болісна для родичів жертв", — наголосив Міністр закордонних справ Королівства Нідерланди Стеф Блок 15.10.2020 у мікроблозі Twitter:


3a38c0d6


За його словами, уряд Нідерландів хотів би відновити перемовини, аби досягти рішення щодо правосуддя для тих, хто зазнали втрат.

"Водночас уряд завжди наголошував, що він не виключає будь-яких варіантів досягнення справедливості для 298 жертв та їхніх близьких" - заявив Стеф Блок.

* * *
Справа МН17: що відомо...

Літак авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс MH17 з Амстердама до Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 року над окупованою Росією територією Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту. Більшість загиблих (196 осіб) - громадяни Нідерландів.

24 травня 2018 року міжнародна слідча група надала додаткові докази ключової ролі Росії в катастрофі рейсу MH17. Група дійшла висновку, що зенітний ракетний комплекс "Бук", пострілом з якого був збитий літак, належав 53-й зенітно-ракетній бригаді збройних сил РФ, що дислокується в Курську.

19 червня 2019 року спільна слідча група заявила, що першими чотирма підозрюваними в трагедії рейсу МН17 є російський терорист Ігор Гіркін (Стрєлков), який влітку 2014 року був так званим "міністром оборони ДНР", російський генерал Сергій Дубинський (позивний "Хмурий"), який керував "розвідкою ДНР", Олег Пулатов (позивний "Гюрза"), який у 2014 році був "головою 2-го відділу ГРУ "ДНР", а також Леонід Харченко (позивний "Крот"), який був ватажком "розвідувального батальйону" бойовиків.

В Окружному суді Гааги з 9 березня 2020 року триває судовий процес стосовно чотирьох обвинувачених у справі МН17.

Вчора, 15 жовтня 2020, у МЗС РФ заявили, що подальші консультації з Австралією і Нідерландами з питання катастрофи #МН17 «позбавлені сенсу», оскільки від Росії домагаються «визнання провини і отримання компенсацій для родичів загиблих».

P.S.
Сводка новостей и опубликованной в СМИ информации об этой трагедии по состоянию на 12.12.2014 были опубликованы ВКонтакте в этой публикации: также — вы найдете новости, комментарии и обсуждения, если в поисковике поищите видеозапись, которую к сожалению уже удалили: google.com/searchq=youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DPC9rdn_g4XM — об этом видео информация тут: