У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 4111 (w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1pf3511=69973), який пропонує запровадити мораторій на вирубку зелених насаджень у населених пунктах.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 4111 (w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1pf3511=69973), який пропонує запровадити мораторій на вирубку зелених насаджень у населених пунктах.


3a38c0d6

З метою захисту природи, зон відпочинку та здоров’я громадян автори законопроєкту пропонують на 5 років встановити заборону знищувати рослинність у населених пунктах.
Заборона поширюється на:
сквери, парки, лісопарки, рекреаційні зони, ліса;
урочищі зі стрімкими схилами (стрімкістю 21 і більше градусів);
зелені насадження прибудинкових територій та територій охоронних зон навколо об’єктів природно-заповідного фонду та культурної спадщини;
берегозахисні ділянки та водоохоронні зони;
острови річок, які знаходяться в межах населених пунктів.
Разом з тим у законопроєкті передбачені ряд виключень:
видалення рослин з метою будівництва лікарень, шкіл, музеїв тощо;
видалення потенційно небезпечних «аварійних» дерев та в ході ліквідації наслідків стихійного лиха.

* * *
Що буде за 5 років
Як і у вищезгаданому законі 2010 року, у прикінцевих положеннях цього законопроєкту міститься доручення Кабінету Міністрів розробити законопроєкт, який буде регулювати питання зелених насаджень після закінчення мораторію. Передбачено, що цей законопроєкт «базуватиметься на засадах екологічно збалансованого розвитку населених пунктів». Тобто існує потреба у створенні регулювання, яке не буде просто забороняти будівництво, а буде містити регулювання, що враховуватиме як будівельні потреби, так і потребу збереження зелених насаджень у населених пунктах.
Втім, відкритим залишається питання про те, чи вдасться досягнути планованого результату. По-перше, невідомо, чи розробить Кабмін відповідний законопроєкт. Досвід десятирічної давнини показує, що покладання обов’язку на уряд розробити законопроєкт ще не означає, що такий проєкт з’явиться.