Відтепер оформлювати паспорт нового зразка необхідно при досягненні 14-річого віку

Для того, аби зареєструватися на ЗНО та вступити до вишів, школярам, що вчаться з дев’ятого по одинадцятий клас в обов’язковому порядку потрібно завчасно обзавестися паспортом у вигляді ID-картки.

Відтепер оформлювати паспорт нового зразка необхідно при досягненні 14-річого віку

Представники Міністерства освіти і науки звернулись до педагогічних працівників, щоб вони, в свою чергу, проінформували школярів та їх сім’ї про вчасну процедуру отримання документа, що засвідчує особу.

Відтепер оформлювати паспорт нового зразка необхідно при досягненні 14-річого віку

Це важливо, тому як під час реєстраційного процесу на Зовнішнє незалежне оцінювання в загальну кількість документації включена копія ID-картки.

Учні, які досягли 14-го віку не пізніше, ніж за 30 днів після Дня народження повинні піти до регіональної установи Держміграційної служби чи ЦНАПу (центр надання адміністративних послуг), якщо в ньому займаються оформленням біометричних посвідчень особистості. Для всіх, хто перший раз оформляє паспорт, адміністративна послуга – безкоштовна.

ДМС наказала всім територіальним органам допомагати учням оформляти документи

З деталями процедури оформлення ID-картки можливо поцікавитись на веб-ресурсі Державної міграційної служби.

Реєструватися на тестування за іншим документом зможуть тільки:

  • діти, яким не виповнило 14 років до першого травня наступного року. Вони надаватимуть копії свідоцтва про народження;
  • ті, хто не зміг оформити документ через проживання на окупованих територіях;
  • особи інших держав та апатриди;
  • всі, хто звернувся за захистом. Вони надаватимуть копії довідок про те, що звернулися у потребі на території нашої держави;
  • особи з окупованих територій, які відносяться до класу учнів (слухачів, студентів) освітніх установ, у разі втрати паспорту і не можливості зайнятися відновленням.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Інші громадяни нашої держави, які не включені у перерахований список, повинні пред’явити лише паспортний документ. Тільки за його наявності буде можливим засвідчення особи учасника Зовнішнього незалежного оцінювання в період запуску до пуктів здачі екзаменів.

Школярам, які у 2019 виявили бажання вступити на молодших спеціалістів чи бакалаврів по завершенню дев’ятого класу, в обов’язковому порядку треба попіклуватися про те, щоб отримати ID-картку. Тому як, помимо заяви для вступу треба пред’явити і оригінал паспорта і його копію.

До речі, свідоцтво про народження не відноситься не підтверджує особу, на відміну від паспорта.