Вже маєте 14 років? Час оформлювати ID-картку!

Вже маєте 14 років? Час оформлювати ID-картку!

Щоб зареєструватись на ЗНО в 2019 році та мати можливість продовжити навчання після школи, учні 9 та 11 класів, яким вже виповнилося 14 років, мають оформити ID-картку. Під час реєстрації на ЗНО необхідно буде надати пакет певних документів, до якого й входить копія паспорта.

Про це нагадало Міністерство освіти і науки України, звернувшись до працівників закладів освіти. Наразі в школах поширюють інформацію серед учнів та їх батьків. Важливо пам’ятати, що до документів, які підтверджують особу не належить свідоцтво про народження.

Для отримання документа можна звернутись до територіальних підрозділів ДМС, повний перелік та умови можна детальніше взнати на сайті Державної міграційної служби. Для громадян, які звертаються за цією послугою вперше, процедура є безкоштовною. Оформити паспорт необхідно протягом місяця після Дня народження дитини.

Деякі категорії населення можуть подавати інші документи при реєстрації на ЗНО. До них належать:

  • особи, яким до травня 2019 ще не виповнилося 14 років.
  • мешканці окупованої території та лінії зіткнення;
  • іноземці;
  • особи, що не мають громадянства;
  • особи, що подали прошення про захист в Україні;
  • особи, що мешкають на окупованих територях та авчаються в містах, підконтрольних Україні, якщо вони втратили паспорт і не мають змоги звернутися до територіальних органів для його відновлення.

В залежності від причини, школяр може надати копію свідоцтва про народження, заяву про прохання захисту, паспорт, виданий іншою державою, довідку з фотографією від навчального закладу.

Решта абітурієнтів мають надати паспорт, який засвідчить особу під час тестування.

Школярі, які планують після 9 класу продовжити навчання для отримання ступеня молодшого спеціаліста або молодшого бакалавра, також мають завчасно подбати про оформлення ID-картки.

Предмети для ЗНО-2019

Вже відомо, які предмети будуть здавати абітурієнти у 2019 році, щоб вступити до українського вишу.

Хоча ще не закінчився перший семестр, випускники зазвичай відчувають плин часу трохи по іншому. Залишилось всього кілька місяців до початку реєстрації на ЗНО, тому на те, щоб обрати майбутню професію та підготуватися до вступу, часу не так багато.

Для навчання в будь-якому ДВНЗ в нашій країні обов’язково скласти іспит з української мови та літератури. До того ж, цього року учасників ЗНО обмежують у кількості навчальних предметів - їх може бути лише 4. І тільки 3 з них розглядатиме приймальна комісія під час конкурсного відбору.

Всеосвіта” публікує офіційний список навчальних дисциплін. Переглянути його можна за посиланням.

Окрім української мови та літератури, буде організовано ЗНО з математики чи історії України, географії, фізики, хімії, біології. Школяри також можуть обрати одну з іноземних мов.

Для позицій, що передбачає навчання за контрактною основою, перелік навчальних дисциплін визначає ВНЗ, це ж стосується творчих заліків чи конкурсів. Однак, українська мова і література є обов’язковою для всіх. В якості другого предмету можна обрати математику, історію України, біологію чи іноземну мову (за вибором університету). Третій обирається з решти, та за бажанням можна зареєструвати четвертий предмет, щоб мати більший вибір напрямків та спеціальностей при вступі.

В 2019 році будуть дійсні також сертифікати ЗНО, видані починаючи з 2017 року, за винятком сертифікаційної документації з іноземної мови. В такому випадку приймаються лише результати тестування, складеного у 2018 та 2019 роках.

Нагадаємо, нещодавно “Всеосвіта” поділилась з читачами програмами ЗНО на 2018-2019 навчальний рік, тому майбутні абітурієнти вже можуть розпочинати підготовку.