За даними звіту «Діагноз Вроцлава» та Управління статистики, у Вроцлаві проживає від 51 до 64 тисяч українців. До столиці Нижньосілезького воєводства вони приїжджають, здебільшого, на роботу. 

За даними звіту «Діагноз Вроцлава» та Управління статистики, у Вроцлаві проживає від 51 до 64 тисяч українців. До столиці Нижньосілезького воєводства вони приїжджають, здебільшого, на роботу. 


У товаристві «Чепуріння міста Вроцлав» переконані, що приїзд громадян України до міста – це позитивне явище. На їхню думку, міська влада повинна зробите все, аби українці залишалися там на більш тривалий час, – пише видання Gazeta Wroclawska. 

Українці – найчисельніша національна меншина у Вроцлаві. Їх можна зустрітися всюди – у магазинах, ресторанах, офісах, у вроцлавському аквапарку та на будові. На вроцлавських вулицях українську мову чути щодня. 

На думку Кшиштофа Карабона, автора звіту «Діагноз Вроцлава», присутність іммігрантів дуже позитивно впливає на соціальне життя міста. 

«Імміграція з України – це великий шанс для розвитку Вроцлава, це може забезпечити необхідні місту, що розвивається, кількість робочих рук та голів. Влада міста повинна працювати у напрямку збільшення числа українців та утримання їх у місті, наприклад завдяки підтримці української культури у Вроцлаві та протидії націоналізму», – вважає він. 

Українців до Вроцлава і в цілому у Нижньосілезьке воєводство манять, передусім, ліпші умови праці та вища, ніж в Україні зарплатня. 

За даними статистичних відомств, у цей польський регіон минулого року на роботу приїхали майже 120 тисяч українців, з них 62 тисячі знайшли працю у Вроцлаві. 

Найчастіше громадяни України заробляють гроші як прибиральники, охоронці, секретарі, офісні працівники. Також вони займаються вивезенням відходів, прибиранням вулиць та утриманням зелених насаджень у місті. 21 тисяча українців працює у міській будівельній галузі, а 12,5 тисяч – у промисловості. 

Українці приїжджають цілими родинами. Вони віддають своїх дітей до вроцлавських шкіл та дитсадків. 

В освітніх закладах на терені міста цей шкільний рік почали майже 500 дітей з України, найбільше (322) – у початкових класах. У 2013-2014 роках у нижньосілезьких вузах навчалися 655 українських студентів. Нині вони становлять найчисельнішу національну меншину, наприклад, у Вроцлавській політехніці, – пише Gazeta Wroclawska.

#Украины #новости #України #НовостиУкраины #НовиниУкраїни #Украина #Україна